هر آنچه بایستی در مورد هزینه و خرید دامنه ir بدانید

دامنه ها با پسوند .ir برای ایران ثبت خواهند شد در این مقاله در ارتباط با ثبت دامنه ir , هزینه آن, خرید دامنه ir ارزان و رایگان توضیحاتی ارائه خواهد شد.

خرید-دامنه-ir-ارزان
خرید-دامنه-ir-ارزان

امید است که بتواند در راستای بهترین انتخاب برای دامنه به کاربران گرامی کمک کند فراموش نکنید اولین قدم در ایجاد یک کسب و کار موفق بر بستر وب انتخابی مناسب است.

در صورت انتخاب دامنه غیر مناسب شما دقیقا مشمول این ضرب و المثل قدیمی خواهید بود که می گوید چو خشت اول نهد معمار کج تا ثریا میرود دیوار کج.زمانی که برای انتخاب یک دامنه اقدام می کنید با پسوند های متفاوتی همچون .com .net .org که مربوط به نوع سازمان یا پسوند هایی مثل .us .de .uk ویا .ir که مربوط به موقعیت جغرافیایی سازمان و یا بازار هدف خواهد بود.

در حالت کلی این پسوند ها تفاوتی با هم ندارند چه از لحاظ سرعت بارگزاری وب سایت چه سئو سایت و یا پارمتر های دیگرهرچند توصیه گوگل برای انتخاب دامنه استفاده از دامنه های سطح بالا یا gltd می باشد.

در بررسی سئو می توان به این موضوع اشاره کرد که در مواردی دامنه مربوط به هر کشور در ان کشور دارای رتبه بندی بالاتر بخواهد بود.

برای مثال زمانی که شما از دامنه .us استفاده می فرمایید موتور های جشتجو درک می کنند که شما این دامنه را برای کشور امریکا ثبت می نمایید.

ولی در هر صورت این تفاوت انقدر چشم گیر نخواهد بود و میزان کیفیت شما در تولید محتوا و طراحی سایت است که تعیین کننده خواهد بود پس به طور کلی بین خرید دامنه ir و .com تفاوتی وجود نخواهد داشت هر چند بر اساس تجربی فردی افراد برداشت ها میتواند متفاوت باشد.

در مواردی که کاربر قصد دارد یک سایت بسیار حرفه ای برای سازمانی با بودجه مناسب طراحی کند پیشنهاد میشود پسوند های اصلی برای دامنه تماما رزرو شوند و به سایت اصلی ریدایرکت گردند.

برای ثبت دامنه ir درصورت آزاد بودن میتوان به صورت راسا با irnic که مسول فروش دامنه های ir است اقدام نمود که با پیروی از گزینه ها و درج اطلاعات لازم و مدارک مورد نیاز می توان در صورت آزاد بودن آن اقدام به رزرو دامنه نمود.

روش دیگر ثبت دامنه در یکی از میزبانی های موجود در ایران که به عنوان registerant فعالیت می کنند اقدام فرمایید مزیت این روش پیگیری و داشتن پشتیبانی می تواند باشد.

چرا نام دامنه مهم است؟

نام دامنه پایه وب سایت شماست. این به این معنی است که بازدیدکنندگان وبسایت شما با وارد کردن این نام در مرورگر خود به سایت شما هدایت میشوند و نقش آن در چگونگی کشف آنلاین بسیار حائز اهمیت است.

اغلب تصوربر این است که بازدیدکنندگان به صورت بالقوه از نام کسب و کارشما و وب سایت شما نیز مطلع هستند، بنابراین ثبت بهترین نام ممکن است بسیارمهم باشد .

راهنمای انتخاب مطمئن ترین خدمات ثبت دامنه

از دامنه چه استفاده هایی میتوان کرد؟

1.بازدید کنندگان با وارد کردن دامنه شما در مرورگر مستقیم به صفحه اصلی وب سایت شما ارجاع داده شوند.
2. یا استفاده از دامنه های تکمیلی برای ارسال بازدیدکنندگان به بخش های خاص وب سایت شما (به عنوان مثال yourcompany.jobs برای یک صفحه حرفه ای).

یا، یک دامنه سفارشی را به یک حساب رسانه ای موجود، مانند پروفایل توییتر یا کانال Periscope بفرستید.

3.با نام دامنه شما حتی می تواند آدرس های ایمیل سفارشی مانند yourname@yoursite.social را تنظیم کند، که می توان برای انجام کسب و کارو یا ارتباط با طرف های کسب و کار خود استفاده کرد.

توجه داشته باشید نام دامنه ای خوب است که مختصر، آسان برای تایپ و URL به یاد ماندنی داشته باشد که نشان دهنده نام تجاری شما یا موضوع وب سایت شما است.

اجتناب از استفاده از خطوط قرمز، رشته اعداد یا کلمات غیر ضروری برای اینکه بازدید کنندگان شما را به خاطر بسپارند و وب سایت شما را پیدا کنندبه یاد داشته باشید:

یک نام دامنه زمانی خوب است که بازدید کنندگان شما بتوانند به درستی در اولین تلاش خود را تایپ کنند.

نحوه ثبت دامنه ir و هاست

انتخاب دامنه مورد علاقه شما با توجه به کاربر پسند بودن و مرتبط بودن با کسب و کار شما است زمانی که به یک جمع بندی برای انتخاب رسیدید باید قابلیت  خرید دامنه ir  مورد نظر را بررسی کنید.

هاست-و-دامنه
هاست-و-دامنه

بعد از انتخاب آن بایستی هاست مناسب و مورد نیاز را بخرید بهتر است دامنه و هاست خود را از یک شرکت خریداری کنید.هاست هم مانند دامنه دارای ویژگی های خاص خود می باشد از هاست لینوکسی و ویندوزی که به هنگام خرید بایستی به آن توجه کرد.

از طرفی دیگر بایستی فضای هاست به گونه ای باشد تا از نظر فضا دچار محدودیت و دردسر های خرید فضای اضافی برای هاست خود نباشید.

برای اطلاعات بیشتر در این حوزه به شما پیشنهاد می کنیم مقاله هاست و دامنه را بخوانید.

نحوه ی whois گرفتن و ثبت دامنه

آیا دامنه قبلا توسط شخص یا سازمانی ثبت و رزو شده است یا خیر در صورت منفی بودن جواب به راحتی هزینه آن را پرداخت به نام خود ثبت می کنید در این راستا میتوانید از خدمات شرکت های ارائه دهنده میزبانی نیز استفاده کنید.

اما در صورت مثبت بودن پاسخ این سوال باید توجه داشته باشید دامنه مورد نظر شما توسط فرد یا سازمان دیگری رزرو شده است در این زمان تنها دو راه باقی میماند دامنه دیگری انتخاب کنید، ویا آنرا فراموش کنید و یا منتظر بمانید.

چرا که دامنه ها به صورت مادام العمر به فروش نمی رسند و تنها به مدت معلوم اجاره داده خواهند شد که در صورت اتمام زمان آن اولویت با رزرو کننده اول است در صورتی که زمان دامنه به پایان رسیده باشد با گذشت 2 ماه دامنه آزاد تلقی خواهد شد .

می توانید آن را خریداری کنید برای کنترل این موضوع میتوانید با Whois Lookup گرفتن از دامنه آزاد بودن و زمان انقضا دامنه را بیابید راه دیگر نیز این است که با مالک دامنه که اطلاعات تماس آن در whois قابل مشاهده است تماس گرفته و پیشنهاد خرید دامنه را بدهید.

خرید-دامنه-ir
خرید-دامنه-ir

مقایسه هزینه ثبت دامنه ir با دامنه هایی با پسوند دیگر:

بدیهی است با قیمت ارز در این روزها ثبت دامنه هایی که باید با ارز پرداخت شوند قیمتی به مراتب بالاتر از خرید دامنه ir دارند می توان گفت هزینه ثبت دامنه ir یکی از نکات قوت برای انتخاب این پسوند در نظر گرفته می شود.

ولی این مطالب تنها برای زمانی است که دامنه آزاد باشد در صورت رزرو بودن آن جلب رضایت مالک دامنه با قیمت مد نظر مالک است که تعیین کننده قیمت اصلی می باشد و دامنه های قوی با سئو بالا ممکن است چندین برابر قیمت دامنه با پسوند های همچون .biz .info و غیره را داشته باشد.

محبوبیت یا عدم محبوبیت دامنه ir به تجارب فردی افراد بستگی دارد همانطور که قبلا گفته شد انتخاب دامنه ir برای افرادی که بازار هدفشان ایران است میتواند کمک کننده باشد همچنین هزینه مقرون به صرفه ان میتواند دلیل دیگری برای محبوبیت باشد.

هر دارنده کسب و کاری که میخواهد با بستر وب در ارتباط باشد باید نیاز های خود را شناسایی و اقدام به رزرو دامنه نمایید این سوال که ایا ثبت دامنه ir ارزان برای شما مناسب است یا خیر پاسخ ثابتی ندارد و تنها شما هستید که میتوانید به این سوال پاسخ دهید.
در برخی موارد می توان امکان خرید دامنه ir و ثبت رایگان را در بستر وب مشاهده کرد در ابتدا این موضوع میتواند جذاب باشد.

دامنه-ir
دامنه-ir

ولی سوالی که مطرح میشود این است که آیا شرکتهای دامنه ir رایگان امنیت وب سایت شما را تامین می کنند و یا مالکیت این دامنه را در اختیار شما قرار میدهند و یا زمانی که شما کسب و کار خود را وابسته به دامنه میبینید هزینه چند برابری از شما طلب خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *