هر آنچه باید در مورد سرور مجازی ویندوز بدانید :

در حال حاضر بسیاری از کسب و کارها توانسته اند با خرید سرور مجازی خدمات بیشتری به مشتریان خود ارائه بدهند . اگر شما نیز کسب کار خود را دارید که مشتریان زیادی دارد میتوانید با خرید سرور خدمات مطلوبی را با خیال راحت به آنها ارائه بدهید البته خرید یک سرور به همین سادگی و راحنی نیست و شما باید در مورد آن اطلاعاتی کافی را کسب کنید . در این مقاله میخواهیم به یکی از انواع سرور مجازی که یکی از آنها سرور مجازی ویندوز است بپردازیم و ببینیم این سرور ها به چه صورتی عمل میکنند پس با مقاله ما همراه باشید .

سرور مجازی ویندوز چیست ؟

سرور مجازی ویندوز به شما این امکان را میدهد که برای سرویس های ویژه سرور های سریع و ارزان را فراهم کنید .

در واقع سرور مجازی ویندوز یک سرور مجازی با سیستم قدرتمند مایکروسافت ویندوز است که دسترسی کامل برای اعمال هر موردی بر روی این سرور ها برای شما فراهم شده است . به همین دلیل شما با پرداخت هزینه کمتر نسبت به یک سرور اختصاصی یک سرور با مجازی سازی قوی به همراه منابع دسخت افزاری خواهید داشت که میتواند نسخه سیستم عامل ویندوز سرور مورد نظر شما را روی آن نصب کرده و با دسترسی ادمین به سرور متصل شوید و بدون محدودیت پروژهای خود را مدیریت کنید . بهتر است قبل از تکمیل کردن اطلاعات در مورد سرور مجازی ویندوز مواردی را که باید در مورد خرید هاست ویندوزی بدانید را مطالعه کنید .

سرور مجازی از تقسیم سرور های بزرگتر به سرور های کوچکتر ایجاد می شود در واقع به سرور های مجازی ای که سیستم عامل آنها ویندوز می باشد سرور مجازی ویندوز می گویند

سرور مجازی ویندوز :

شما میتوانید با خرید سرور مجازی با سیستم عامل ویندوز از طریق نرم افزار Remote Desktop به سرور مجازی خود متصل شوید و انواع مختلف ورژن های سیستم عامل ویندوز را میتوانید بر روی سرور مجازی خود نصب کنید . سیستم عامل های ویندوزی در دو نسخه خانگی و نسخه های ویندوز سرور قابل نصب بر روی سرور مجازی میباشند . در صورتی که پروژه شما نیاز به دیتابیس SQL داشته باشد زبان برنامه نویسی شما نیز وبلاگ چیست یکی از یکی از زبان های ارائه شده توسط مایکروسافت است یا نیاز به وب سرور IIS دارد ما سرور مجازی ویندوز را به شما پیشنهاد میدهیم . همچنین زیر ساخت سرورهای مجازی ویندوز دارای سخت افزار قدرتمند intel و Super micro است .

انواع سرور مجازی ویندوز :

سرور های مجازی ویندوز با نسخه ها مختلف سیستم عامل ویندوز سرور مانند 2008 , 2012 , 2016 , 2019 قابل ارائه میباشد . در واقع سرور مجازی ویندوز مانند نسخه‌های ویندوز انواع مختلفی دارد . بسته به اینکه نیاز شما چیست و چه برنامه ای بر روی سرور خود اجرا خواهید کرد میتوانید سرور مجازی ویندوز را در موقعیت های مختلفی مانند ایران , اروپا ویا آمریکا تهیه و استفاده کنید . سرور مجازی ویندوز معمولا با پلن های مختلفی به کاربران ارائه میشوند که بر اساس میزان منابع مورد نیاز خود و وقعتی که برای سرور خود در نظر دارید میتوانید یکی از پلن های تعریف شده را انتخاب و استفاده کنید .

هر سرور برای اینکه استفاده بشود نیاز به سیستم عامل دارد که بر روی این سرور ها سیستم عامل ویندوز سرور نصب می شود

مزایا vps ویندوز :

هرکدام از سرور های مجازی مزایایی دارند که vps ویندوز نیز به همین صورت مزایایی دارد که در ادامه مقاله به برخی از این مزایا میپردازیم . در برخی از سرور های مجازی ویندوز علاوه براینکه دسترسی از ریموت داده میشود دسترسی Vnc نیز از داخل پنل کاربری برای مدیریت سرور داده خواهد شد همچنین بعد از آماده سازی و ارائه سرور Restart سیستم عامل ویندوز سرور و نصب مجدد سیستم عامل ویندوز سرور را خواهید داشت . اگر شما با مباحث مدیریتی سرور زیاد آشنایی ندارید و یا به هر دلیلی به این نیاز دارید که تنظیمات کلی سرور را مانند تنظیمات اولیه کنترل پنل , تنظیمات DNS و بک آپ گیری توسط تیم فنی انجام شوند میتوانید در قسمت پیکربندی سرور یک بسته مدیریت سرور را تهیه کنید .

همچنین سرور مجازی ویندوز خدماتی مانند میزبانی از سایت , میزبانی از ایمیل ها و نصب هرگونه نرم افزار را به شما ارائه خواهد داد .زمانی که شما برای سایت خود اقدادم به خرید هاست میکنید شما امکانات و قدرت مانور آن چنانی ندارید شما بسیار محدود میباشد اما اگر اقدام به خرید vps ویندوز کنید کنترل و قدرت مانور شما روی بخش های مختلف بیشتر خواد بود این کار باعث پیکربندی راحت میشود و شما میتوانید به راحتی سرور خود را پیکربندی کیند و تنظیمات خاصی را روی آن اعمال کنید . همین پیکربندی و تنظیمات دلخواه شما باعث میشود که شما کنترل بیشتری روی همه قسمت ها داشته باشید . و این کار منجر به انعطاف عملکرد شما در مقابل سرور مجازی ویندوز خواهد شد . حال بهتر است مطالبی را درمورد راه اندازی سرور مجازی ویندوز بدانید .

شمازمانی که در حال کار با رایانه خود هستید از طریق سیستم عامل با سخت افزار رایانه ارتباط برقرار میکنید . در سرور های مجازی ویندوز نیز به همین صورت است . و شما از طریق سیستم عامل این کارهارا باید انجام بدهید . مزیت سیستم عامل ویندوز سرور این است که کار با آن بسیار راحت و شبیه به کار باویندوز شخصی شما است . شما به راحتی میتوانید تغییرات دلخواه خود را بر روی آن اعمال کنید .

سیستم عامل ویندوزی که بر روی سرور ها نصب شده است بسیار مشابه سیستم عامل ویندوزی هستندکه شما بر روی رایانه خود نصب می کنید

امکانات :

برخی ازشرکت های مختف سرور مجازی ویندوز را با هاردهای HDD و نهایتا 2 گیگ رم ارائه میدهند . البته باید میزان حداقل RAM ی که خود سیستم عامل ویندوز سرور نیاز دارد را در هنگام انتخاب پلن ها در نظر داشته باشند . در هر پلن که میخواهید انتخاب کنید منابعی مانند CPU و پهنای باند را میتوانید از قسمت پیکربندی سرور افزایش بدهید . به همین ترتیبا پس از اینکه سرور خود را تهیه کردید میتوانید با دسترسی ادمین از طریق ریموت دسکتاپ به سرور متصل شوید .

نتیجه گیری :

هرآنچه تاکنون در مورد سرور مجازی ویندوز در این مقاله گفته شد بخش کمی از آن بوده است . به همان صورت که نرم افزار ها همیشه نسخه های جدیدی ارائه میدهند و به روز هستند و سخت افزار ها نیز به صورت روزانه به روزسانی میشوند سرور ها نیز باید همانند آنها باشند و هر روز شرکت ها به دلیل رقابت سعی در این دارند که بهترین خدمات را ارائه دهند و همه تلاش خود را در این زمینه میکندد تا مشتریان و کاربران رضایت داشته باشند . حال این شما هستید که باید یکی از سرور هارا بسته به ناز خود انتخاب کنید و از آن برای پشبرد هدف خود استفاده بهینه کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *