هاست ویندوز یا لینوکس کدام یک مناسب سایت من است

اگر قصد خرید میزبانی وب برای وب سایت خود را دارید بی شک با این سوال مواجه خواهید شد هاست ویندوز یا لینوکس، به همین دلیل بایستی در مورد اصول اولیه میزبانی وب مانند ویژگی ها ، قیمت گذاری ، قابلیت اطمینان ، پشتیبانی مشتری آگاهی داشته باشید.

اساساً انتخاب بین هاست ویندوز یا لینوکس، بی شک عمدتاً بستگی به نوع وب سایت و زبان برنامه نویسی شما در وب سایت دارد. اگر از PHP ،  MySQL یا Perl استفاده می کنید، استفاده از میزبانی وب لینوکس برای وب سایت شما پیشنهاد می شود. اگر به دنبال زبان ASP .net هستید می توانید از میزبانی وب ویندوز استفاده کنید.

هاست ویندوز یا لینوکس

برای انتخاب بین هاست ویندوز یا لینوکس در زیر ما در مورد مزایای میزبانی وب لینوکس و ویندوز را بررسی می کنیم

شرکتهای هاستینگ 2 نوع میزبانی وب دارند: میزبانی لینوکس و ویندوز. بسیاری از کاربران جدید وب با انتخاب هاست ویندوز یا لینوکس نادرست دچار مشکل می شوند از این رو در ابتدا 2 به بررسی هاست لینوکس و ویندوز می پردازیم.

هاست ویندوز چیست؟

در بررسی هاست ویندوز یا لینوکس بایستی گفت میزبانی ویندوز، سیستم عامل ویندوز مایکروسافت  را روی سرور میزبان وب اجرا می کند. میزبانی وب ویندوز فقط برای فناوریهای خاص مایکروسافت مانند MSSQL استفاده می شود. ASP وب سایتهای مبتنی بر ویندوز به طور معمول انتخاب وب مسترهای جدید هستند زیرا بعضی اوقات برنامه نویسی کمتری برای دستیابی به همه چیز لازم است.

حال اگر بین ویندوز مایکروسافت  مانده اید اگر از زبان برنامه نویسی ASP dot net استفاده می کنید ، و مایل به ایجاد وب سایت با فناوری های Net هستید ، میزبانی وب ویندوز بهترین راه حل برای وب سایت شما است.

اگرشما قصد دارید از پایگاه داده MSSQL مایکروسافت به غیر از MySQL استفاده کنید، بنابراین بهتر است هاست ویندوز را برای وب سایت خود خریداری کنید.

این نکته را در نظر داشته باشید میزبانی وب ویندوز یک راه حل پر هزینه میزبانی است زیرا ارائه دهندگان میزبانی مجبور هستند هزینه مجوز را به مایکروسافت بپردازند.

اگر از خدمات SharePoint استفاده می کنید، میزبانی ویندوز یک راه حل مناسب برای آن است.وقتی از هر یک از فناوری های مایکروسافت استفاده می کنید، میزبانی ویندوز به جای میزبانی وب لینوکس بهترین گزینه است.

بنابراین بصورت خلاصه در مورد هاست ویندوز یا لینوکس می توان گفت میزبانی ویندوز برایASP.net ، VB Net ، SharePoint  هر سرویس دیگری از مایکروسافت سازگار است.

میزبانی وب لینوکس چیست؟

میزبانی وب لینوکس سیستم عامل محبوب لینوکس را در سرور میزبان وب اجرا می کنند. تقریباً می توان گفت  اغلب میزبانی وب از سیستم عامل لینوکس استفاده می کنند. کاربران این هاست به طور معمول هاست cPanel  استفاده می کند.

در بررسی هاست ویندوز یا لینوکس بایستی گفت لینوکس یک سیستم سرور منبع باز است، بنابراین شما نیاز به پرداخت پول بیشتر در هزینه صدور مجوز ندارید شما می توانید لینوکس را بدون هزینه بارگیری کنید و مانند سایر سیستم عامل ها نیاز به پرداخت نخواهید داشت.به یاد داشته باشید به هنگام خرید سرور مجازی تصمیم گیری بروی سیستم عامل این سرویس هم بعهده ی شماست در صورت نیاز می توانید با توجه به محل قرار گرفتن سرورها می توانید اقدام به خرید vps ایران کنید.

میزبانی وب لینوکس مقرون به صرفه است ، و راه حل میزبانی ارزان در مقایسه با میزبانی ویندوز، میزبانی لینوکس اقتصادی است زیرا لینوکس سیستم عامل منبع باز آزاد است و معمولاً هزینه آن برای ارائه دهنده میزبان است.

بایستی گفت در صورت نیاز به مهاجرت به انواع دیگر میزبانی وب ، وب سایت میزبان لینوکس به راحتی به ویندوز تبدیل می شود.

اگر بین هاست ویندوز یا لینوکس مانده اید هنگام نوشتن زبانهایی مانند PHP MySQL یا Perl که می خواهید در وب سایت خود استفاده کنید ، خرید میزبان لینوکس پیشنهاد می شود.

هاست لینوکس

از طرفی دیگر برای انتخاب بین هاست ویندوز یا لینوکس بایستی گفت، وب لینوکس ثابت شده است که میزبانی آن در مقایسه با میزبانی ویندوز امن تر می باشد. سرور لینوکس ایمن است و به همین دلیل از طراحان و توسعه دهندگان وب سایت بیشتر طرفدار دارد.

به طور خلاصه هاست ویندوز بهتر است یا لینوکس

از چه نوع سرورهایی باید برای صفحات وب استفاده کنید؟

نوع سرور مورد نظر برای سایت شما بستگی به نوع سایت شما دارد. اگر یک وب سایت اصلی دارید و هیچ دیتابیس یا مؤلفه های “پویا” ندارید ، نوع سرور معمولاً اهمیتی ندارد. اگر وب سایت پیچیده تری دارید ، یا وب سایت تجارت الکترونیکی که عملکردهای پایگاه داده داشته باشد و دارای صفحات پویا باشد ، نوع سرور به این بستگی دارد که وب سایت شما از چه فناوری هایی استفاده خواهد کرد ، مانند ASP ، .NET ، PHP ، Perl و چه مواردی نوع پایگاه داده ای که از آن استفاده خواهد کرد.

از چه نوع سرورهایی باید برای صفحات وب هاست ویندوز یا لینوکس

هاست لینوکس بهتره یا ویندوز در خصوص قابلیت اطمینان

بیشتر افراد بر این نظر هستند که لینوکس قابل اطمینان تر است.

تفاوت لینوکس و ویندوز در دسترسی به سرور

تفاوت اصلی در اینجا نحوه دسترسی شما به سرور است. هر دو برنامه ویندوز و لینوکس ما دسترسی FTP به پرونده ها را ارائه می دهند ، اما فقط لینوکس دسترسی به ssh را ارائه می دهد. FTP راهی برای انتقال پرونده های شما از دیسک سخت به سرور وب شماست. همچنین ، هر دو برنامه Windows و Linux افزونه های FrontPage را برای مدیریت وب سایت با Microsoft FrontPage ارائه می دهند.

دسترسی به سرور هاست ویندوز یا لینوکس

بانکهای اطلاعاتی

اینجاست که این دو سیستم عامل بیشترین تفاوت را دارند در حقیقت تفاوت اصلی فن آوری است. می توانید برنامه های PHP / MySQL  را تحت برنامه های میزبانی لینوکس یا ترکیب ASP / Microsoft SQL تحت برنامه های میزبانی ویندوز انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *