نکات طلایی در مورد خرید هاست و دامنه ارزان

امروزه دغدغه ی همه ی صاحبان سایت خرید هاست و دامنه ارزان می باشد اما چگونه میتوان به قیمت های ارزان اعتماد کرد در ابتدای این مقاله می بایست توضیحی در خصوص هر کدام از این دو مورد یعنی تعریف دامنه و هاست به صورت جداگانه داشته باشیم ، این دو سرویس های متفاوتی از هم هستند که نتیجه همکاری و داشتن هر دوی آنها با هم نمایش وب سایت ما را در بر خواهد داشت .

خرید-هاست-و-دامنه-ارزان
خرید-هاست-و-دامنه-ارزان

اسم انتخابی دامین ، همان آدرس سایت خواهد بود که اگر شخصی در اینترنت و در مرورگر سیستم خود آن نام دامنه که معرف و هویت وب سایت می باشد را وارد می کند باعث بارگذاری محتویات سایت مورد نظر می شود و آن را می بیند بنا براین شما در ابتدا نیازمند ثبت دامنه می باشید که این امر تنها پس از بررسی دامنه ی آزاد امکان پذیر می باشد. در خصوص هاست یا میزبانی باید به این شکل تعریف کرد که مکانی که فایل ها و دیتابیس مربوط به وب سایت های داینامیک و دیگر امکانات و قابلیت ها در آن جا قرار می گیرند گفته می شود .

در اینجا می توان این نکته را گنجاند که در زمان هایی خاص شرکتها از ترفند تحت خرید دامنه و هاست ارزان فروش ویژه ای مناسب قیمتها را کاهش می دهند تا مشتریان برای خرید رغبت پیدا کنند ولی در نهایت این قیمت ها برای تمدید و انتقال در سالهای بعد با قیمت اولیه متفاوت است که این شگرد محسوب می شود .

یکی دیگر از شگردهای شرکتها به هنگام خرید هاست و دامنه ارزان شرکتهایی هستند با در اختیار گذاشتن پلانهای سبک تر و در شرایط بخصوص اقدام به ارائه و فروش هاست و دامنه ارزان به مشتریان می نمایند که در تمدید دامنه و یا تمدید هاست بعد از آن مدت هزینه های خود را با قیمت گزاف دریافت خواهند کرد .

اما خرید دامنه و هاست چقدر امکان پذیر می باشد.مطمئنا شرکتهای هاستینگ به شما خدمات خود را به صورت رایگان ارائه نمی کنند بنابراین خرید هاست و دامنه ارزان منطقی تر می باشد.

buy-cheap-host-and-domain
buy-cheap-host-and-domain

در غیر این صورت شرکت قیمت دامنه رایگان را بروی هاست خود محاسبه کرده یا به گونه ی دیگر این هزینه را از شما اخذ می کند مطمئن باشید در دنیای وب برای شما چیزی رایگان نمی باشد.

ثبت دامنه رایگان

تنها ملاک اولیه ی شما ثبت دامنه رایگان نباشد بلکه برای ثبت آن چندین نکته وجود دارد که باید در زمان تهیه آنها را رعایت کرد ، از جمله :

 1. کوتاه و مختصر و مفید و نوشتن و حفظ کردنش راحت باشد
 2.  پسوند مناسب را انتخاب کنیم
 3. نام دامین با نوع کسب و کار همخوانی داشته باشد و معرف فعالیت ما باشد

  خرید-دامنه-ارزان
  خرید-دامنه-ارزان

مواردی در قیمت دامنه تاثیر گذار می باشد که به صورت گذرا به آن اشاره می گردد ، باید اطمینان بدست آورد که زمان خریداری کردن به نام خودمان ثبت می شود و برای تنظیمات روی دامین پنلی مدیریتی وجود داشته باشد.

این دو مورد از اهمیت برخوردارند چون که مشاهده شده است که به دلایل اقتصادی هزینه خرید دامنه پایین بوده ولی در زمان کارهایی از قبیل تمدید و انتقال آن مشکلاتی پیش آمد کرده که به دلیل عدم مالکیت کامل بروز نمود ، در نتیجه مسئله تهیه دامنه از شرکت معتبر به وضوح حس می گردد.
مواردی که باعث می شود شخصی تمدید دامنه خود را از همان شرکت پیگیری کند نیز همین موارد می باشد که اطمبنان از مالکیت به صورت کامل را ببیند و در زمان ارائه خدمات هزینه ای را دریافت نکند و امکان ثبت NS اختصاصی و دیگر تغییرات را داشته باشد.

در این قسمت به هنگام خرید هاست انتخاب هاست Host و شرایط مربوط به آن باید پرداخت . انتخاب هاست یا میزبانی با کیفیت تاثیر بسزایی در لود وب سایت دارد و می تواند با سرعت مناسب و پایداری بالا باعث افزایش رتبه و رضایت کاربران در بازدید از سایت شود .

خرید هاست

اما قبل از توجه به ارزانی پلن هایجه در داخل کشور و چه  هاست خارجی  خود بایستی بدانید چند نوع هاست وجود دارد که ما به دو دسته اشتراکی و اختصاصی ( به نوعی هاست معم

buy-host
buy-host

ولی یا ارزان و هاست ویژه نام برد ) به صورت کلی تقسیم بندی می کنیم و در مورد هاست اشتراکی می توان عنوان کرد برای افرادی که دانش زیادی ندارند و نمی خواهند خود را درگیر نگهداری و راه اندازی سرور کنند و به منابع بالا و هزینه کرد کمتر نیاز دارند توصییه می شود و در نقطه مقابل هاست های اختصاصی ست که از لحاظ استفاده از منابع با کمترین مشکل مواجه خواهند بود.
یکی از مواردی که باعث تمدید سرویس هاست می شود دریافت و مشاهده ملموس ضمانت Uptime شرکت ارائه دهنده توسط شخص سرویس گیرنده می باشد.

 1.  تنوع سرویس و سازگار بودن نسخه های نرم افزار
 2. قیمت مناسب و ارزان
 3.  ارائه قابلیت های اضافه بر روی میزبانی مانند سرویس ایمیل
 4.  ذخیره و نگهداری بکاپ اطلاعات و از همه مهمتر پشتیبانی شرکت است

البته یک نکته در زمان شروع به همکاری با شرکت میزبان و برای خرید در نظر داشت که اگر زمانی را برای تست و امتحان به مشتریان ارائه دهد بسیار مفید می باشد.

باید به نوع انعطاف پذیر بودن شرکت هاست نیز توجه کرد که در مدتی که سرویس در آن شرکت قرار دارد و با توجه به تغییراتی که بر روی وب سایت در زمینه پیشرفت و بهبود اعمال می شود در واقع بزرگتر می شود، آیا قابلیت این را دارد و داشته است که به راحتی و با کمترین زمان از طریق پنل مدیریتی در اختیار ارتقا صورت پذیرد.

عوامل تاثیر گذار بر سرعت و قیمت هاست

به قرار گرفتن هاست در ایران و خارج نیز باید در تهیه هاست توجه ویژه کرد که در هاست های خارج از ایران به دلیل وجود امکانات خاص و ویژه تری که در دیتاسنترهای آنها هست مثل ترافیک بالاتر که در اختیار کاربران قرار می گیرد معمولا به خاطر سرعت بالاتر سایتها در نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر جای بهتری خواهند داشت و طبیعا قیمت هاست بالایی هم خواهند داشت. یک مورد که شاید حائز اهمیت نباشد از دید عام در خصوص نوع اطلاع رسانی جهت تمدید سرویس خریداری شده در شرکت میزبان می باشد که اغلب به صورت ایمیل یا تلفن و پیامک چند روز قبل از منقضی شدن سرویس های دامنه و هاست برای تمدید به مالکین آنها اطلاع رسانی می شود.

هاست و دامنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *