نکاتی که قبل از خرید هاست ویندوزی بایستی بدانید

برای داشتن یک حضور موفق در وب ، باید از یک ارائه دهنده میزبانی وب کمک بگیرید با توجه به پروژه گاهی خرید هاست ویندوز و گاهی لینوکسی الزامی است. همه ما می دانیم که میزبانی وب سایت خدمتی است که برای ذخیره اطلاعات، تصاویر، فیلم یا هر پرونده ای که به راحتی از طریق اینترنت قابل دسترس باشد، سیستم آنلاین را در اختیار کاربران قرار می دهد.

بنابراین برای به دست آوردن خدمات میزبانی با کیفیت بدیهی است که همه ما می خواهیم ارائه دهنده خدمات میزبانی وب را انتخاب كنیم كه راه حل های میزبانی با كیفیت بالا را ارائه می دهد، که این ارائه دهندگان دو نوع میزبانی را ارائه می دهند. یعنی میزبانی وب ویندوز و یا میزبان وب لینوکس. در اینجا مختصراً در مورد راه حل میزبانی ویندوز توضیحاتی ارائه خواهد شد.

هاست ویندوز چیست

به طور کلی هاست به محیطی گفته می شود که اطلاعات مورد نیاز کاربر برای سرویس وب خود در آنجا نگهداری و مدیریت شود.

یک شرکت هاستینگ دارای کامپیوتر های متعددی می باشند که این کامپیوتر ها یا سرور ها را در دیتاسنتر مورد نظر خود حفظ و نگهداری می کنند.

 این کامپیتر ها برای سرویس دهی نیاز به سیستم عامل دارند این سیستم عامل ها به نوع ویندوز و لینوکس تقسیم می شوند که در زمان خرید هاست با شناخت  این دو میتوان بهترین خرید را داشت در این مقاله هاست ویندور برای آن دسته افراد که قصد خرید هاست ویندوز را دارند بررسی خواهد شد هاست ویندوز به کامپیوتری که به عنوان هاست از سیستم عامل ویندوزی استفاده میکند گفته می شود.

مزیت خرید هاست ویندوز 

در زمان انتخاب میزبانی مناسب این بسیار مهم خواهد بود که شما قصد استفاده از چه زبانی برای طراحی خود دارید عموما برای طراحی با زبان php میزبانی لینوکسی توصیه می شود و برای asp.net خرید میزبانی ویندوز، اما مزیت خرید هاست ویندوز در این است که هر دو را پشتیبانی می کند در هاست لینوکسی امکان استفاده از asp.net وجود ندارد نکته دیگر می تواند امکان استفاده از هر دو نوع دیتابیس mysql  و mssql  در هاست ویندوزی باشد که بعضی از طراحان می خواهند از .netcore استفاده کنند که این قابلیت نیز تنها در هاست ویندوزی قابل استفاده است.

نکته دیگری در زمان خرید میزبانی ویندوز میتواند جذاب باشد امکان ارائه ریموت RDP است که با داشتن رابط کاربری آسان می تواند بسیار راحت تر و قابل فهم تر نسبت خط فرمان در ssh باشد مزیت دیگری که میتواند نکته مثبت میزبانی ویندوز باشد آن است که سیستم عامل ویندوز راهکاری است که توسط مایکروسافت طراحی شده است.

 این واقعیت را می دانیم که بیشتر برنامه های وب که امروزه مورد استفاده قرار می گیرند مبتنی بر ویندوز هستند و از این رو توصیه می شود برای استفاده از این برنامه ها از میزبانی ویندوزی استفاده گردد. میزبانی سرور ویندوز به هر برنامه کاربردی مایکروسافت اجازه می دهد تا به راحتی کار کند.

میزبانی ویندوز به طور کلی به کاربرانی که مایل به ایجاد یک وب سایت با استفاده از چارچوب ASP.NET هستند توصیه می شود. این سرویس میزبانی وب به توسعه دهنده این امکان را می دهد که یک وب سایت را به همراه سایر برنامه ها به راحتی در محیط ASP.NET میزبانی کنند و حال پس از اطمینان از خرید هاست خود نوبت نحوه ی اتصال دامنه با هاست فرا میرسد که برای اینکار توصیه می کنیم مقاله ی ما با موضوع “نحوه ی اتصال دامنه با هاست” مطالعه نمایید.

معایب خرید هاست ویندوز 

در زمان انتخاب میزبانی مناسب این بسیار مهم خواهد بود که شما قصد استفاده از چه زبانی برای طراحی خود دارید عموما برای طراحی با زبان php میزبانی لینوکسی توصیه می شود و برای asp.net خرید میزبانی ویندوز، از آنجایی که هاست های ویندوزی نیاز به گواهی اصل بودن دارند عموما در زمان خرید میزبانی ویندوز باید هزینه بیشتری را بپردازید و بالا بودن قیمت این نوع میزبانی میتواند یک نقطه ضعف نسبت به میزبانی لینوکسی باشد.

نکته دیگری که وجود دارد آن است که اگر قصد استفاده از سرویس های مدیریت محتوا نظیر جوملا و ورد پرس را دارید ممکن است برای استفاده از این این سرویس ها نتوانید از تمام قابلیت ها استفاده کنید در واقع به دلیل استفاده از زبان Php در این سرویس های محبوب گزینه اصلی برای آن دسته از کاربرانی که قصد استفاده از wordpress  و یا joomla  را دارند قطعا خرید هاست ویندوز نخواهد بود نکته دیگری که وجود دارد آن است که وب سایت هایی که حجم بالایی از محتوا به ویژه سرمایه گذاری های تجارت الکترونیکی دارند با توجه به عملکرد ویندوز سرور ها میتوانند  با رابط میزبانی ویندوز مشکل داشته باشند و دچار کندی شوند.

 برای مقایسه ، لینوکس را می توان در رایانه های قدیمی مانند پنتیوم نصب کرد و بسیار سریع کار می کند. در این دنیای رقابتی، سرعت وب سایت می تواند مسئله ای باشد زیرا بازدید کنندگان وب سایت شما به طور بالقوه از عملکرد، سرعت و ویژگی های بارگیری به منظور بررسی مجدد بازدیدها قدردانی می کنند.

سرورهای ویندوز در مقایسه با سرورهای یونیکس سرعت نسبتاً کمتری را ارائه می دهند باید توجه داشته باشید اگر از برنامه های CGI یا PERL در وب سایت خود استفاده می کنید، قطعاً میزبانی ویندوز بستر مناسبی نیست زیرا برای پشتیبانی از این برنامه ها سازگار نیست.

 این برنامه ها در ابتدا توسط UNIX ساخته شده و روی سرورهای با این سیستم عامل بسیار عالی عمل می کنند.

 لذا در آخر لازم به ذکر است که خرید میزبانی ویندوز دارای معایب و نکات مثبتی می باشد که با توجه به نیاز و بودجه کاربر باید مورد بررسی قرار بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *